ÇATI TAMİRİ HİZMETİ

Binaların en önemli alanlarının başında gelen çatılarında çok daha iyi bir fayda sunması için çatı tamiri işlemlerinin yapılış şekli, süresi ve kalitesi önemli olmaktadır. Bundan dolayı her çatı ustası tarafından her türlü çatı işleminin yapılabilmesi oldukça zayıf bir ihtimal barındırmaktadır. Gerek yalıtım noktasında gerekse çatılarda meydana gelen büyük çaplı problemlerde tamirat hizmetleri verilmektedir. Teras gibi açık çatılarda güneş panelleri ya da su depoları yaygın bir şekilde bulunabilmektedir. Bunların bulunmasından dolayı ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesinde belli teknikler kullanılmaktadır. Kaliteli su giderleri, su tahliye borularının yanında zeminin pürüzsüz olması da gereklidir. Aynı zamanda yağmur sularının çok daha hızlı bir şekilde akması içinde belli bir eğim olması şarttır.
Rüzgârın sert estiği coğrafyalarda çatıların uçma durumları da sıklıkla görülmektedir. Çatı tamiri ile bunların giderilmesi mümkün olurken hızlı ve kısa süreli hizmetlerin seçilmesi de önerilmektedir. Böylelikle çok daha kapsamlı bir şekilde süratli çatı onarımları yapılmaktadır. İşlemlerde malzemenin kaliteli olması da önemlidir. Genel itibariyle kiremit çatılı çok kullanılsa da metal ya da shingle çatı çeşitleri de bulunmaktadır. Kiremitlerin kırıklarının yenilenmesi de çatılar için son derece önemlidir. Ayrıca ısı başta olmak üzere ses ve su sorunlarının giderilmesinde izolasyon şarttır.
Binalarda yaşanan su akıntılarının yarısından fazlası çatı kaynaklı olmaktadır. Bununla birlikte çok zor bir şekilde ısınılması da yalıtım sorunlarından kaynaklıdır. Çatı izolasyon işlemleriyle çok daha kaliteli bir şekilde sorunlar çözümlenmektedir. Enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. Tahliye borularında yaşanması mümkün olan tıkanıkların giderilmesi içinde belli bir periyot içerisinde çatı tamiri yapılmaktadır. Yağmur ya da kar sularının çok fazla bir şekilde dolması halinde kış aylarında riskli durumların ortaya çıkması söz konusu olmaktadır.