ÇATI İZOLASYON HİZMETLERİ

Binaların en önemli yerleri olan çatıların çok daha kaliteli bir şekilde hizmet sunmasında çatı izolasyon büyük öneme sahiptir. Ortaya konan araştırmalarla da sabittir ki evlerde meydana gelen ısı kayıplarının %25’i çatıların izolasyon eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı çok daha fazla enerji harcanmasıyla ekonomik açıdan gereksiz bir israf ortaya çıkmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için çatı ustaları aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilen izolasyon işlemleri önerilmektedir.
Çok daha konforlu bir çatıya sahip olunmasını da sağlayan çatı izolasyon işlemleriyle birlikte ısının yanı sıra su ve ses yalıtım sorunları da ortadan kalkmaktadır. Çatılarda sıklıkla karşılaşılan su akıntıları da sona erdirilmektedir. Böylelikle çatı katlarında rutubet ya da küf oluşmasının da önüne geçilmektedir. Bunun için kombine yalıtım malzemeleri önerilmektedir. Böylelikle ısı yalıtımı ile birlikte su ve ses sorunu da aynı anda ortadan kaldırılmaktadır. Yapılacak işlemlerde ise birtakım önemli hususlar yer almaktadır. Sakin ve sessiz bir ortam için yaptırılan izolasyon işlemlerinde kaliteli malzeme seçimi önemlidir. Sonrasında ise su tahliyesi gerekli olan alanların oluşturulmasının sonrasında kuru kalan yüzeye beton dökülmektedir. Bir müddet sonra izolasyon malzemeleri döşenmektedir. Çok daha büyük olması kaliteyi de beraberinde getirmektedir.
Birleşim alanlarına su geçirmeyecek şekilde izolasyon malzemeleri yapıştırılmaktadır. Büyük parçalar halinde olan izolasyon malzemeleri ile zeminin tam olarak temas etmesi de önem taşımaktadır. Arada hiçbir hava boşluğu olmayacaktır. Aksi bir durumda ise her geçen gün hava almasıyla birlikte şişme yapması kaçınılmaz olmaktadır. Bu durumda kullanımı çok daha kısa süreli olmasına neden olmaktadır. Çatı izolasyon işlemlerinde hava boşlukları bozulma meydana getireceği gibi tam olarak yalıtım sağlamasına da engel olmaktadır. Enerji tasarrufuna da beraberinde getiren izolasyon işlemlerinin doğru bir şekilde yapılmasıyla uzun yıllar kaliteli bir hizmet alınmaktadır.